Yapay Zeka Tabanlı
Hukuk Asistanınız

Vakaları analiz eden, anlayan, yorumlayan ve sonuç üreten platform

hero-wave

Adalethanım Kimdir?​

Adalethanım, hukuk araştırmalarına yardımcı olmak için, hem dava üzerinde çalışan kişinin zamanından tasarruf sağlayacak hem de davayla ilgili normal bir hukukçudan daha fazla bilgiye daha hızlı bir şekilde erişecek yapay zekayla çalışan, vakaları analiz eden, anlayan, yorumlayan ve sonuç üreten bir hukuk platformudur. Bu platformda, gelen vakayı sisteme yükleyerek hukukçuya vaka ile en ilgili emsal kararlar özetlenerek sunulmakta, hukukçu bu özetlerden istediğinin tam içeriğine erişebilmekte, uygun dilekçe örneklerine ulaşarak düzenleme yapabilme ve arama motoru üzerinden araştırmalarını yapabilmektedir. Platform bu işlemi gerçekleştirirken, girilen vakayı kelime bazlı değil anlamsal olarak analiz etmektedir.

 

Bu hukuk platformunun Türkiye’de bir örneği bulunmamaktadır. Uzun vadede tamamen hukuk sistemine hitap ederek, yıllık %55 oranında bir sonraki yıla sarkan dava sürecini minimuma indirme yönünde fayda sağlamak amaçlanmaktadır.

Adalethanım platformunda hukukçulara 3 farklı modül sunulmaktadır

Hukuki Analiz

Kullanıcının davası ile ilgili emsal karar, içtihat ve mevzuat araştırmasını yaptığı modülümüzdür. Kelimeler, cümleler, paragraflar ve dokümanlar ile arama yapabilmektedir. Kullanıcının davası ile ilgili en alakalı kararlar kullanıcıya doğal dil işleme algoritmalarımız sayesinde özetlenerek sunulmaktadır.

Hukuki Metin Düzenleme

Kullanıcıya platformumuz üzerinde dilekçe, sözleşme ve metin düzenleme imkanı sunuyoruz. Bu dilekçe ve sözleşmeler online olarak düzenlenirken gereken yerler otomatik olarak tespit edilip ilgili içtihat ve mevzuat maddeleri eklenir. Kullanıcılar platform üzerindeki metinlerini UDF formatına çevirebilir ve direkt olarak UYAP sistemine yükleyebilir.

Sanal Ofis Yönetimi

Platform üzerinde bir hukuk ofisinin tüm dava ve dosyalarını rahatlıkla takip edebilecekleri bir sanal ofis veriyoruz. Kullanıcılara kendi davaları ile ilgili klasörler oluşturma imkanı sunuyoruz. Yöneticiler bu sanal ofiste çalışanlarını ve dosyalarını takip edebilecek ve çalışanlarına platform üzerinden görev atayabilecekler.

Ürünümüzün ilk versiyonu

  • Hukuki karar araştırması yapan
  • Bu kararları özetleyen
  • Dava ile ilgili mevzuatları bulan
  • Dilekçe hazırlayan
  • Akıllı arama motoru niteliği taşıyan
  • Yapay Zeka tabanlı Hukuk Asistanınız Adalethanım ile hizmetinizdeyiz

© 2018 Copyright, All Rights Reserved by Adalethanım Yapay Zeka ve Hukuk Teknolojileri A.Ş.

0